BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


A. Kubilius: „Gazprom“ veiksmus vertinu kaip ekonominį šantažą

Data

2010 12 27

Įvertinimas
0

„Gazprom“ oficialus pareigūnas pareiškė, kad Lietuvai dujų kaina, skirtingai nei Latvijai, nebus mažinama dėl to, kad Lietuva pradėjo įgyvendinti ES trečiąjį energetikos paketą. Reaguodama į šį pareiškimą ir į tai, kad dėl ES direktyvų perkėlimo į nacionalinę teisę nukenčia šalies vartotojai ir verslas, Lietuvos Vyriausybė kreipsis į Europos Komisiją.

„Tokius „Gazprom“ veiksmus vertinu kaip ekonominį šantažą“, - šiandien po Vyriausybės pasitarimo žiniasklaidos atstovams sakė Premjeras Andrius Kubilius.

Pasak Premjero, toks monopolisto diskriminacinis požiūris į dujų kainą Lietuvos vartotojams yra didelis iššūkis ir pačiai Europos Komisijai. „Esame ne kartą viešai kalbėję, kad Lietuvos Vyriausybė pritaria EK požiūriui, jog trečiojo ES energetikos paketo įgyvendinimas ilgalaikėje perspektyvoje didins konkurenciją ir mažins dujų kainas vartotojams“, - pažymėjo Premjeras. Be to, A. Kubilius pareiškė, kad Lietuvos Vyriausybė dar labiau paspartins ES III-ojo paketo bei suskystintų dujų terminalo projekto įgyvendinimą, kad Lietuva kuo greičiau įgautų galimybę pirkti dujas ne iš vieno tiekėjo ir mūsų nebebūtų galima šantažuoti aukštomis dujų kainomis.