BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Iškilmingos vakarienės metu apdovanojimais pagerbti prie Lietuvos-Izraelio santykių stiprinimo prisidėję žydai

Data

2010 12 22

Įvertinimas
0

Antradienį vakare viešbutyje „Dan Tel Aviv“ surengta iškilminga vakarienė, skirta Lietuvos Nepriklausomybės 20-mečiui pažymėti. Joje dalyvavo Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovaujama delegacija, žymūs kviestiniai svečiai: Lietuvos ir Izraelio politikai, diplomatai, mokslininkai, menininkai, verslininkai.

Vakarienės metu premjeras A. Kubilius rašytojui Icchokui Merui įteikė šių metų nacionalinę kultūros ir meno premiją. Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ buvo įteiktas buvusiam Izraelio ambasadoriui Lietuvoje Chenui Ivri Apteriui, Lietuvos Nepriklausomybės 20-mečio atminimo medaliai įteikti 12-kai pasižymėjusių asmenų, kurie atsikuriančios nepriklausomos Lietuvos kelyje nuosekliai plėtojo Lietuvos ir Izraelio tautų partnerystę.

Vakarienės metu Izraelio pramonės, prekybos ir darbo ministras B. Ben Eliezeras dar kartą pasidžiaugė kokybiškai naujų dvišalių santykių eiga ir išreiškė viltį, kad žmonės ir tautos, kurios sugeba atvirai kalbėtis net apie labai sudėtingus ir skaudžius dalykus, neabejotinai turi puikių geros partnerystės ateities perspektyvų.

Vakaro šeimininkas, Lietuvos Vyriausybės vadovas A. Kubilius, savo kalboje pažymėjo abi tautas siejantį didžiulio bendro kultūrinio ir dvasinio paveldo svarbą. „Mes vis su didesne nuostaba atrandame, kokia turtinga buvo litvakų kultūrinė tradicija. Tai didžiulis mūsų bendro Lietuvos kultūrinio paveldo turtas, kurį mes tik dabar atrandame, kurio pažinimo mums trūksta ir kuriuo mes Lietuvoje norėtume nuoširdžiai didžiuotis“, - sakė A. Kubilius. Premjeras garbiems svečiams priminė pernai vienam Lietuvos dienraščiui pasakytus Izraelio Prezidento Shimono Pereso žodžius – „Izraelyje beveik kiekvienas žydas - arba litvakas, arba polakas“.

Ministras pirmininkas taip pat pažymėjo, kad jam labai malonu pasveikinti čia senus savo šviesios atminties tėvo literatūrologo Vyt. Kubiliaus gerus bičiulius, rašytoją I. Merą ir Grigorijų Kanovičių. Beje, pastarąjį A. Kubilius šiltai pavadino „savo aukle“. Įvardijo ir savo žmonos šeimos ryšius su žydų tauta. „Čia salėje yra ir mano žmona Rasa, kurios seneliai karo metais Kaune pusantrų metų slėpė žydų mergaitę Olgą Gunič, ir 2003 m., jau po mirties, buvo apdovanoti Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi. Vėliau senelis daktaras Antanas Starkus 1943 - 1945 m. praleido Štuthofo koncentracijos lageryje“, - daugeliui Lietuvos šeimų būdingą liūdną istoriją papasakojo premjeras.