BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Sostinėje vidaus vandenų keliui Neries upe suteiktas valstybinės reikšmės statusas

Data

2008 12 30

Įvertinimas
0
Apie 16 km ilgio vidaus vandenų kelias Neries upe sostinės teritorijoje turės valstybinės reikšmės statusą. Viso vidaus vandenų kelio Vilniaus mieste statusas suvienodintas, Lietuvos Respublikos Vyriausybei nutarus įtraukti į Valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių sąrašą Neries upės ruožą nuo 165 km iki 173,5 km.
Iki šiol dalis vidaus vandenų kelio Neries upe nuo upės žiočių iki Vilnelės intako 165-ajame kilometre turėjo valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelio statusą, kita per Vilniaus miestą tekančios upės dalis priklausė vietinės reikšmės vidaus vandenų keliams. Dėl skirtingo šių ruožų statuso buvo sudėtinga planuoti upės farvaterio sutvarkymą ir naudojimą, numatyti darbų finansavimą.
Visą Neries upės ruožą sostinėje pripažinus valstybinės reikšmės vidaus vandenų keliu, jį tvarkys ir prižiūrės valstybės įmonė Vidaus vandens kelių direkcija. Numatoma, kad upės ruožas nuo Verkių regioninio parko iki Lazdynų tilto bus naudojamas turistinei ir pramoginei laivybai.

2008-12-30